שיא רכב – רכבי יוקרה

שיא רכב – רכבי יוקרה

רכבי יוקרה הם רכבים אשר מספקים רמות גבוהות יותר של נוחות, אבזור, שירותים, איכות, ביצועים ומעמד בהשוואה למכוניות רגילות במחיר מוגבר.

המונח הוא סובייקטיבי עבור סוכנות רכבי יוקרה ומשקף הן את איכויות המכונית והן את תדמית המותג של היצרן שלה. מותגי יוקרה מדורגים מעל מותגי פרימיום, אם כי אין תיחום קבוע בין השניים.

ב.מ.וו למכירה בנתניה

באופן מסורתי, רוב מכונית יוקרתית היו כלי רכב גדולים, אם כי תמיד יוצרו דגמים קטנים יותר בעלי אוריינטציה ספורטיבית. סוכנות רכבי יוקרה "קומפקטיים" כגון האצ'בק, ורכבי שטח ספורטיביים בעלי יכולת שטח, הם טרנדים מודרניים יחסית.

רכבי יוקרה בנתניה הדגישו באופן מסורתי רמות גבוהות יותר של נוחות ובטיחות, כאשר יצרנים מציגים לעתים קרובות טכנולוגיות בטיחות חדשות ואביזרי נוחות בדגמי יוקרה לפני שהם מטפטפים לדגמים בשוק ההמוני. מאפיינים רבים של "מכונית חכמה" נמצאו במכוניות יוקרה כבר ב-2009.

ב.מ.וו למכירה

מערכת המתלים של רוב מכוניות יוקרה מותאמת לתעדוף איכות נסיעה על פני התנהגות, אולם חלק מהמכוניות משווקות כ"מותרות ספורט" ויש להן דגש רב יותר על מאפייני ההתנהגות.

באופן מסורתי, רכבי יוקרה בנתניה השתמשו בפריסה של מנוע קדמי, הנעה אחורית. הפריסה יקרה יותר לייצור ומייצרת צריכת דלק נמוכה יותר מאשר פריסת הנעה קדמית, אולם היא מאפשרת שימוש במנועים גדולים יותר (במיוחד שישה ישרים, V8 ו-V12). מאז הצגתה של בנטלי קונטיננטל GT ב-2003, מספר הולך וגדל של מכוניות יוקרה השתמשו בהנעה לכל הגלגלים.

מַעֲרָך. מתחילת שנות ה-2000, כמה מרכבי יוקרה האמריקאיות הללו חזרו לפריסות FR.

למעלה
דילוג לתוכן