רכבים פרטיים למכירה

רכבים פרטיים למכירה

בין אם אתה קונה או מוכר ‫רכבים פרטיים למכירה, עליך להקפיד להגיש את כל הניירת ולסגור את העסקה כראוי. בעוד שהחוקים המסדירים מכירת כלי רכב מנועים משתנים ממדינה למדינה, המתווה הכללי של העסקה דומה. לקבלת הצעדים הספציפיים, הקפד לפנות למחלקת כלי רכב מנויים ‫רכבים פרטיים למכירה.

בתור ‫רכבים פרטיים למכירה, תצטרך לוודא שאתה מקבל את התשלום הראוי עבור מכוניתך ולהגביל את אחריותך (במקרה שהבעלים החדש יתנגש ברכב מיד לאחר שנסע בו). להלן, אנו בוחנים את עסקת המכירה משני הצדדים: המוכר והקונה.

בתור רוכש, ‫רכבים פרטיים למכירה יהיה עליך להוכיח שאתה הבעלים החוקי החדש של הרכב על מנת לרשום אותו. ברוב המקרים, פירוש הדבר שתצטרך להשיג את הכותרת, המכונה לעתים קרובות "התלוש הוורוד", מהמוכר או אולי שטר מכר. עם המסמכים המתאימים בידך, עבור משרד התחבורה או לרכב המנוע של המדינה שלך, שם ייתכן שתידרש לשלם מס מכירה לפני שתקבל את הרישום החדש, הכותרת ו (במדינות מסוימות) לוחיות רישוי חדשות.

כשאתה מוכר את המכונית שלך

קבלת תשלום: מזומנים קרים וקשים היא הדרך הקלה ביותר לגבות תשלום עבור הרכב שלך. הקונה ‫רכבים פרטיים למכירה עשוי לבקש קבלה עבור המזומן. אם אתה מספק שטר מכירה, זה ישמש כקבלה. בנוסף, אם אתה או הקונה מעדיפים להשתמש בצ'ק קופאית, דאג למלא אחר טיפים בטיחותיים אלה ולהיפגש בבנק הקונה במקום זאת.

כאשר ‫רכבים פרטיים למכירה מרחוק, אתה יכול להשתמש בשירות נאמנות כדי להקל על העסקה. שירות נאמנות למעשה מוודא כי הכספים משולמים ומעביר אותם מהקונה למוכר.

זה לא חכם לקבל הבטחה לתשלום עתידי מקונה, גם אם זה מישהו שאתה מכיר. אם הרכב נהרס, המוטיבציה של הבעלים החדש להחזיר לך צונחת. אתה טוב בזכויותיך לסרב להשלים תשלומי הלוואות, וברוב המקרים הקונה יבין וייפול בשקט.

הגבלת אחריותך: מה אם מישהו יסתלק ברכב שזה עתה מכרת ויתקל בתאונה? האם אתה יכול להיות אחראי? ישנן שתי דרכים להתמודד עם החשש הזה. ‫רכבים פרטיים למכירה, ראשית רשום את קריאת מד המרחק, והחתם את כותרת הרכב לקונה. שנית, ברוב המדינות ניתן להוריד טופס שחרור אחריות מאתר הרישום של כלי רכב מנועים. לסיפור זה קישורים למחלקות הרכב השונות.

טיפול בסיבוכים: מה אם הקונה יתקשר למחרת וירצה שתקח את הרכב בחזרה? או מה אם הקונה טוען שלא גילית משהו על הרכב או שהתגלתה בעיה מכנית?

על הקונה והמוכר לזכור כי רוב המדינות רכבים פרטיים למכירה מניחות שרכב משומש נמכר "כפי שהוא". כלומר אין הבטחות או ערבויות לאחר סיום המכירה. אם אתה קונה, ‫ חובה לבדוק היטב את המכונית לפני הרכישה. המוכרים יכולים לפתור בעיות על ידי עידוד הקונים לבצע בדיקה.

אם אתה רוצה להימנע מלקחת סיכויים עם מכירה של צד פרטי, יש כאן אלטרנטיבה בטוחה יותר באדמונדס. העריך את הרכב שלך כדי לקבל הצעה מיידית, וזה טוב רכבים פרטיים למכירה.

למעלה
דילוג לתוכן