X1 25E M-SPORT ב.מ.וו

X1 25E M-SPORT ב.מ.וו

המערכת ההיברידית הנכנסת של ה-ב.מ.וו X1 25E M-SPORT הזו מספקת לא רק את הביצועים החזקים ביותר של טווח ה-X1, אלא גם את העידון הטוב ביותר, תוך שמירה על נסיעה וטיפול ראויים ו(כמעט) כל הפרקטיות של המכונית הסטנדרטית. אבל כמו תמיד, PHEV נשאר פתרון מבריק למספר מוגבל של משתמשים.

רכבי שטח לא בדיוק צובעים את עצמם באור מחמיא בכל מה שקשור למאבק במטרות סביבתיות, אבל עם ה- ב.מ.וו X1 25E M-SPORT בנתניה הזה, ייתכן שב.מ.וו ייצרה את אחת האפשרויות החסכוניות ביותר בדלק הקיימות כיום.

X1 25E M-SPORT ב.מ.וו
סוכנות רכבי יוקרה

עד כה, הכל טוב, וגם המפרט הטכני שנותר מבטיח הרבה. מערכת ה-PHEV של ב.מ.וו X1 25E M-SPORT מורכבת ממנוע חשמלי המפיק 94 כ"ס ומומנט של 165 ננומטר, אך כאשר יש צורך בדחיפה קטנה נוספת, מנוע 3 צילינדרים בנפח 1.5 ליטר בנזין נכנס עם תוספת של 123 כ"ס ו-220 ננומטר.

לחץ על כפתור המתנע וב.מ.וו X1 25E M-SPORT בנתניה נשאר דומם; בהגדרת ברירת המחדל Auto eDrive, מנוע הבנזין יתגבר רק אם תבקש האצה חזקה או אם טעינת הסוללה נמוכה. לאחר שהתגברת על תגובה מעט איטית בעת היציאה לדרך, הצד החשמלי של המערכת ההיברידית מרגיש חלק ונותן שפע של ביצועים לנהיגה יומיומית.

X1 25E M-SPORT ב.מ.וו
סוכנות רכבי יוקרה

ובמצב זה, הביצועים חזקים. עם כוח בנזין שנשלח אך ורק לחזית והמנוע החשמלי המניע את החלק האחורי, ב.מ.וו X1 25E M-SPORT מייחד את עצמו מה בכך שהוא מציע הנעה על ארבע גלגלים. עם שני מרכיבי מערכת ההנעה בפעולה, יכול לרוץ ל-62 קמ"ש מעמידה .תוך 6.9 שניות

למעלה
דילוג לתוכן