ב.מ.וו M4 קומפטישן קבריולט 2022

ב.מ.וו  M4 קומפטישן  קבריולט 2022

גרסת גוף שלישית מצטרפת לדור החדש של מכוניות ספורט בעלות ביצועים גבוהים עבור פלח הפרמיום הביניים:
ב.מ.וו M4 קומפטישן קבריולט עם M xDrive: 375 קילוואט/510 כ"ס, תאוצה [0 – 100 קמ"ש (62 מייל לשעה)]: 3.7 שניות, צריכת דלק משולבת: 10.2 ליטר/100 ק"מ [27.7 mpg imp] במחזור ה-WLTP; פליטת CO2 משולבת: 233 – 231 גרם/ק"מ ב-WLTP.
ב.מ.וו M4 קומפטישן קבריולט עם M xDrive פורץ דרך עבור M כמכונית ספורט פתוחה עם ביצועים גבוהים עם הנעה לכל הגלגלים. שילוב משכנע של הנאה מנהיגה בלעדית וביצועים מלכותיים. נוסחת M קלאסית של דינמיות, זריזות ודיוק בשילוב עם שימושיות יומיומית בלתי מתפשרת ויכולות למרחקים ארוכים. גישה ללא הפרעה לשמש ולרוח המתפרצת, וטבילה ישירה בפסקול המנוע עם הגג למטה, יוצרים חווית ביצועים בעוצמה בולטת. השקה מיד לאחר תחילת הייצור ביולי 2021.

ב.מ.וו M4 קומפטישן קבריולט
ב.מ.וו M4 קומפטישן קבריולט


עיצוב מרתק רגשית עם צורות ברורות, צללית מתוחה דינמית וקונספט רך חדש. דף רך עם קשת פנל משלב את היתרונות המעשיים של גג קשיח נשלף עם האסתטיקה האלגנטית הקלאסית של מכסה מנוע בד. Softtop קל ב-40 אחוז מהגג של קודמו, קיבולת תא המטען גדולה ב-80 ליטר. ניתן לפתוח או לסגור את הגג הרך תוך 18 שניות, גם בעת תנועה, הודות למנגנון ההנעה החשמלי שלו.
המאפיינים החיצוניים של Signature M ממלאים תפקיד אותנטי בעמידה בדרישות של מכונית ספורט בעלת ביצועים גבוהים: גריל כליות גדול ואנכי של BMW בעיצוב ספציפי ל-M, פתחי קירור גדולים למנוע ולבלמים, קשתות גלגלים בעלות קווי מתאר חזקים, זימי M Side ייחודיים. . שני זוגות צינורות האגזוז של מערכת הפליטה משולבים במפזר ספציפי M. אדני צד מורחבים בצורה בולטת משולבים עם חלקי חיבור לסינרים קדמיים ואחוריים ליצירת רצועה שחורה המקיפה את הגוף. חבילת M Carbon חיצונית וחלקי ב.מ.וו M4 קומפטישן קבריולט זמינים כאופציות.
מנוע שישה צילינדרים בשורה עם טכנולוגיית M TwinPower Turbo, אופי בסיבובים גבוהים והספק מרבי גדל ב-44 קילוואט/60 כ"ס לעומת הדגם הקודם. שני מגדשי טורבו, טכנולוגיית הזרקה ישירה אופטימלית, רכיבים שפותחו על גב מומחיות מירוצים. מאפייני הביצועים של Hallmark M ושיא המומנט של 650 ננומטר (479 פאונד-רגל). מערכות קירור ואספקת שמן שנועדו להתמודד עם ביצועים אורכיים וצדיים דינמיים במיוחד. מערכת פליטה עם דשים נשלטים חשמלית לפסקול עשיר רגשית.
כוח מתועל באמצעות תיבת שמונה הילוכים M Steptronic עם Drivelogic. שלוש תוכניות הילוכים, ידית בורר בעיצוב ספציפי M, משוטי הילוכים בגלגל ההגה.

ב.מ.וו M4 קומפטישן


מערכת הנעה לכל הגלגלים M xDrive ו-Active M Differential משפרים את האחיזה, היציבות הכיוונית והדינמיות. מערך מוטה לאחור, שלושה מצבים לבחירת הנהג: 4WD, 4WD Sport ו-2WD להנעה אחורית טהורה עם מערכת בקרת יציבות הנהיגה מבוטלת.
מערך שלדה ספציפי לדגם: סרן קפיצי כפול משותף עם גיאומטריית סרן ויחס היגוי בהתאמה אישית, סרן אחורי עם חמש חיבורים עם קינמטיקה ואלסטוקינמטיקה מכוונים במיוחד.
מתלה M אדפטיבי עם בולמים בשליטה אלקטרונית, היגוי M Servotronic עם יחס משתנה כסטנדרט. מערכת בלימה משולבת עם שתי הגדרות לתחושת דוושה ותגובה. ברקס M Comound כסטנדרט, בלמים קרמיים M Carbon כאופציה.
חישוקי סגסוגת קלה M מחושלים במידות 19 אינץ' מלפנים ו-20 אינץ' מאחור כסטנדרט.
מערכת בקרת יציבות דינמית (DSC) כולל M Dynamic Mode. תגובות מהירות ומדויקות במיוחד כתוצאה מבקרת החלקה משולבת בגלגלים.
בקרת משיכה עם כוונון עשרה שלבים של הגבלת החלקת גלגל, M Drift Analyzer ו-M Laptimer.
מבנה גוף ושלדה עם קשיחות פיתול יוצאת דופן הודות לחבילה שלמה של רכיבי חיזוק המתמקדים בשיפור דינמיקת נהיגה, שלדת משנה קדמית עם לוח גזירה מאלומיניום ותת שלדת סרן אחורי עם חיבור קשיח למרכב. חבילת תמוכות פיתול נוספה בחלק האחורי של הגוף עבור דגם ספציפי זה.
תא הטייס של מכונית ספורט מותאמת ארגונומית עם צגים ובקרות ספציפיות ל-M. מושבי M Sport שפותחו לאחרונה ועיטורי עור מרינו מורחב כסטנדרט, אוורור מושב אופציונלי. מושבי דלי M Carbon בעיצוב מבוסס מבנה זמינים כאופציה.
קונספט שליטה/הפעלה ספציפי ל-M עם כפתור Setup לגישה ישירה להגדרות המנוע, השלדה, ההיגוי, מערכת הבלימה וה-M xDrive. ניתן לקרוא שתי גרסאות בנפרד של ההגדרה הכוללת באמצעות כפתורי M בגלגל ההגה.
לחצן M Mode מאפשר תצורה מותאמת אישית של התערבויות ממערכות הסיוע לנהג וגם של הצגים בלוח המחוונים ובמסך ראש למעלה אופציונלי. הגדרות ROAD ו-SPORT זמינות כסטנדרט; מצב TRACK נוסף כאשר M Drive Professional מצוין.
מבחר נרחב של מערכות סיוע לנהג להגברת ה-long-di

למעלה
דילוג לתוכן