ב.מ.וו 530E M-DESIGN

ב.מ.וו 530E M-DESIGN

חובבים מבינים את BMW 5-סדרה 2022 על כך שאינה מספקת את אותה רמת אתלטיות כמו הדורות הקודמים, אבל מכונית היוקרה המרווחת, הנוחה והמאובזרת הזו היא עדיין חבילה משכנעת.

ראשית, יש ארבע מערכות הנעה לבחירה, החל מטורבו ארבע צילינדרים מפוקפק עד הסוף ל-V-8 כפול טורבו אכזרי; היברידית פלאג-אין זמינה גם למי שרוצה לצאת לירוק. הפנים של סדרה 5 רגוע ומוכן לעבודה קלה של נסיעות ארוכות ונסיעות בכביש, במיוחד כאשר מצוידים באפשרויות כגון עיסוי מושבים.

ב.מ.וו סדרה 5 פלאג-אין
ב.מ.וו סדרה 5 פלאג-אין

חלק, חזק ויעיל, גם ארבעת הצילינדרים בב.מ.וו 530E M-DESIGNוגם שישה צילינדרים ב-540i מניעים את הסדאן הגדולה הזו בסמכותיות. לשנת 2021, מערכת ההנעה של ה-540i מקבלת דחיפה קטנה נוספת, טיפול במערכת היברידית 48 וולט, שעדיין לא בדקנו.

כל אחד מהם מתחבר לתיבת שמונה הילוכים אוטומטית המתחלפת באופן אינטואיטיבי ומהיר, ומפיקה את המרב מהכוח הזמין. ששת הצילינדרים של ה-540i חלקים ומשיי חזק, והוא משמיע רעשים מענגים.

מינויים עשירים ועיצוב טוב הופכים את תא הטייס של סדרה 5 לחלל מתורבת. זהו שדרוג בולט בהשוואה לתא הנוסעים העגום במקצת של קודמו. הוא גם מרווח לנוסעים במושבים האחוריים וכולל כמות מרשימה של טכנולוגיה.

שיא רכב - רכבי יוקרה
שיא רכב – רכבי יוקרה

התנסינו במושבים הקדמיים האופציונליים בעלי 20 כיוונים מרובי קווי מתאר, שמתכווננים בכל דרך שאפשר להעלות על הדעת ומספקים שעות של נוחות. המושבים הסטנדרטיים אולי לא כל כך מפנקים, אבל אתה עדיין יכול להתאים אותם ב-16 דרכים. מרווח תא המטען הגדול של ה-BMW עומד בקנה אחד עם מה שהמתחרות שלה מציעות, ומתאים שם שש מזוודות יד.

צג מרכזי גדול בגודל 12.3 אינץ' ברזולוציה גבוהה מגיע כסטנדרט בכל סדרה 5. אתה יכול לשלוט בו באמצעות הכפתור הסיבובי iDrive של BMW, הקשה על המסך או אמירת פקודות קוליות שונות. בנוסף, אם אתה מוותר על אפשרות בקרת המחוות של ב.מ.וו 530E M-DESIGN, אתה יכול לשלוט במערכת עם תנועות ידיים, אבל מצאנו שזה יותר גימיקי מאשר שימושי. כל הדגמים מסדרה 5 מגיעים עם צג מד דיגיטלי שניתן להגדיר כך שיציג מגוון מידע לנהג. ניווט, יציאת USB, אודיו בלוטות', רדיו לווין SiriusXM ויכולת Apple CarPlay ו-Android Auto כלולים כולם בחבילת הטכנולוגיה.

ב.מ.וו 530E קיט M
ב.מ.וו 530E קיט M

שפע של תכונות סיוע לנהג הן סטנדרטיות וטכנולוגיה נוספת היא אופציונלית, כולל מצב נהיגה חצי אוטונומי מבוסס ניווט שיכול אפילו לתכנן שינויים בנתיב הקרובים על סמך נתוני GPS. למידע נוסף על תוצאות מבחני הריסוק של סדרה 5,

למעלה
דילוג לתוכן